Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme.

O nás

PAUWEL KWAK BIERHUIS je druhý belgický pivní bar v Praze, který je součástí našeho projektu s názvem BIERHUIS. Ten má za úkol přivézt a nabídnout vám pivní kulturu z této země, která má mnoho krásných přívlastků a o které se domníváme, že zde nemá stále takové místo, jaké by si zasloužila. Je to svět piva, kde si každý z vás najde tu svou chuť.

O nás fotka č.1
O nás fotka č.2

Bar dostal jméno po pivu KWAK z pivovaru Bosteels. Tomuto vynikajícímu pivu v jedinečné sklenici ve tvaru baňky v dřevěném držáku je tento Bierhuis také zasvěcen. A jak je již u nás zvykem, kromě tohoto u nás můžete ochutnávat další belgická piva až z osmnácti píp a dalších okolo sto druhů v láhvi. Kromě této stálé pivní nabídky vám jako první budeme pravidelně přinášet i limitované výroční série, archivní a sezónní piva a další vzácné kousky, které neochutnáte nikde jinde.

Znáte příběh o pivu Kwak? Ne? My vám ho tedy povíme.

Kdysi dávno v oblasti Dendermonde žil byl sládek jménem Pauwel Kwak, který vařil své vlastní pivo. To pivo bylo tmavé a hutné. Pauwel zároveň vlastnil i zájezdní hostinec, který se nacházel na hlavní cestě mezi Mechelenem a Gentem. V hostinci často na své cestě zastavovaly kočáry. Pod napoleonským režimem však bylo drožkářům zakázáno opustit kočár a dát si s jejich cestujícími pivo. Zkrátka drožkář musel zůstat v jeho kočáru. Pauwel Kwak však přišel s řešením: nabídl jim jeho "KWAKBIER" ve speciálním skle, který si mohl připevnit ke kočáru a uhasit jejich žízeň i přes tento zákaz.

O nás fotka č.3
O nás fotka č.4

Dnes už se na belgické pivo nevztahují naštěstí žádné zákazy, a tak je můžete u nás ochutnávat, co hrdlo ráčí. Vytvořili jsme pro vás prostředí, které odráží naše četné cesty po barech tohoto království a které je zároveň spjato s legendárním pivem Kwak. Doufáme, že se u nás budete cítit jako za starých časů, kdy dostavníky křižovaly cestu mezi Mechelenem a Gentem, zapomenete na starosti všedních dnů a budete se k nám rádi vracet. Rádi vám pomůžeme také i s pořádáním různých oslav, večírků a firemních akcí, to vše s kapacitou až pro 80 lidí.

Historie baru Pauwel Kwak Bierhuis se začala psát v létě 2018, kdy jsme objevili prázdný prostor v Nádražní ul. 47. Byla to bývalá prodejna EET, což bylo pro nás možná trochu i znamení. Jelikož jsme zde mohli zúročit nasbírané zkušenosti z již fungujícího baru Gulden Draak Bierhuis v Soukenické ulici, šlo všechno mnohem rychleji a snadněji. Rekonstrukci jsme úspěšně dokončili a 2. ledna 2019 jsme poprvé otevřeli.

O nás fotka č.5
O nás fotka č.6

Pauwel Kwak Bierhuis je navržen a vytvořen tak, aby odrážel autentické prostředí Belgie, ve kterém můžete objevovat nespočet pivních chutí a vůní. K tomu je na výběr něco k zakousnutí z poctivé domácí práce našeho řezníka pana Kudrnovského z Tišic nebo výbornou volbou jsou různé druhy sýrů.

Není vůbec divu, že belgické pivo se dostalo na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Teď už zbývá jen popřát dobrou chuť a na zdraví!